Octean - mer än 40 års erfarenhet från hälsa och egenvård

En trygg leverantör av välbefinnande och aktiv livstil

Octean – en trygg leverantör av välbefinnande

Vår filosofi är lika enkel som naturlig – vi levererar välbefinnande till våra kunder. Där din hälsa och trygghet står i fokus. De produkter vi står bakom är välkända och tongivande varumärken som finns hos välrenommerade apotek, veterinärer samt hälso- och djurfackhandel från norr till söder över hela landet.

En naturlig väg med specialistkompetens

Vårt mål är att leverera naturliga och kvalitetssäkrade produkter. För att vi ska uppnå det krävs specialister med lång erfarenhet och beprövade metoder som bygger på den senaste forskningen.

Trygghet och bemötande

Vår bakgrund som pålitligt familjeföretag sedan 1972 är din trygghet. Hos oss jobbar auktoriserade hälsorådgivare och apotekare för att ge våra återförsäljare och kunder bästa möjliga rådgivning. Alla våra produkter bygger på gedigen kunskap, och klinisk dokumentation. 

Vi finns över hela Sverige

Här på vår hemsida kan du i lugn och ro söka information, och hitta motivation. Har du frågor är du alltid välkommen att kontakta oss.

Certifierat företag – för din trygghet

Octean AB är medlem i Svensk Egenvård. www.svenskegenvard.se. Octean är certifierat enligt ”System för säkra kosttillskott till konsument”.

Kontakta oss

Kontakta oss gärna via telefon, e-post eller skicka ett meddelande genom att fylla i formuläret nedan och tryck på skicka.

Adress

Norra Torggatan 15, 434 30 Kungsbacka
Telefon: 010-703 68 00, E-post: info@octean.se

Octean AB

Hanna Magnusson

Hanna Magnusson

VD

Tel. 010-703 68 03
hanna.magnusson@octean.se

Jenny Lundh

Jenny Lundh

Produktchef

Tel. 010-703 68 09
jenny.lundh@octean.se

Dan Magnusson

Dan Magnusson

Apotekare

Tel. 010-703 68 02
dan@octean.se

Louise Starcke

Louise Starcke

Webkoordinator

Tel. 010-703 68 05
Louise.Starcke@octean.se

Lotte Johannesson

Lotte Johannesson

Produkt och marknadsansvarig

Tel. 010-703 68 04
lotte.johannesson@octean.se

Agneta Wilson

Agneta Wilson

Produktspecialist

Tel. 010-703 68 08
agneta.wilson@octean.se

Lenn Nilsson

Lenn Nilsson

Affärsutvecklare

Tel. 070-4671383
lenn.nilsson@octean.se

Eva Bergendal

Eva Bergendal

Produktspecialist

Tel. 010-703 68 00
eva.bergendal@octean.se

FS04539-02_Octean_SiliceaOSBB_500mllimpa_glyc Utskrift limpa_andro limpa_bi limpa_lady mn8 logo limpa_saframyl